خرید بشکه و انواع درب باز و بسته

0
330

قبل از خرید بشکه لازم است بدانید که،

برای خرید بشکه یا چلیک که از جمله وسایلی هستند که برای بسته بندی و انتقال مواد از آن استفاده می شود. بشکه ها از مواد مختلفی مانند ورق استیل (بشکه فلزی) ،پلاستیک (بشکه پلاستیکی) ، فیبر های متراکم از جنس کاغذ(بشکه فیبری)ساخته می شوند.

به طور معمول، بشکه ها در ۲ نوع تولید میشوند:

بشکه درب باز

بشکه درب بسته

جهت ساخت بشکه های فلزی ، از ورق آهنی استیل استفاده میشود. ابتدا ورق استیل را برش داده و بصورت لوله خم نموده و جوش می دهند و سپس بر روی بدنه لوله ، سر وته بشکه پرس و آب بندی میشود. همچنین برای بالا بردن استحکام اکثر بشکه ها ی فلزی ، از دندانه یا کنگره (ضخیم نمودن فلز) در طول بدنه بشکه استفاده میشود. وجود دندانه و چین در بدنه بشکه ها ، کنترل آنها هنگام حرکت را راحت تر می کند.

البته برای جابجائی بشکه ها در فاصله های کوتاه ، معمولا از یک روش ساده استفاده میشود به این صورت که کمی بشکه را خم میکنند و سپس آن را میچرخانند و بدون اینکه بشکه بروی زمین بی افتد یا نیروی زیادی صرف شود بشکه روی پاشنه خود جابجا شود.

در آمریکا ، بشکه های ۲۵ گالنی (۹۵ لیتری ) به طور معمول استفاده می شوند ولی از لحاظ بلندی و ارتفاع یکی هستند . یکسان بودن ارتفاع آنها ، باعث میشود که بتوان از پالت های بسته بندی یکسان برای آنها استفاده نمود. برای سهولت گرفتن بشکه ها و قراردادن آنها بر روی پالت ها ، باربرهای دستی با ۲ چنگال طراحی شده است . در جنگ جهانی اول ، دستگاه های نورد استیل ، جوشکاری ،پرس اختراع شده  بود . این دستگاه ها ابتدا بوسیله نیرو های محور (آلمان و ایتالیا ) توسعه داده شدند.

نیروی دریائی آمریکا با استفاده از این ترفند که گازوئیل سبک تر از آب است توانستند برای تخلیه بشکه ها بجای اینکه هزینه و زمان برای کنار گیری کشتی ها صرف کنند این روش را استفاده کنند.

بعلت اینکه بشکه ها استفاده های بیشمار داشته و در تجارت و بازرگانی استفاده زیادی دارند ، معمولاً بعد از مصرف تمیز می شوند و مکرراً برای حمل ونقل و نگهداری مایعات و مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . در صنعت نفت کشور بشکه عامل بسیار مهمی است و تمام نفت در دنیا بر اساس خرید بشکه خرید و فروش میشود.

همچنین برای خرید بشکه میتوانید هر یک از سه قسمت آن را با توجه به نیاز خود رنگ بندی کنید و آن را در سفارش خرید بشکه ثبت کنید.

یک نظر بنویسید

نظر خود را وارد کنید
نام خود را اینجا وارد کنید