خانه بشکه خرید بشکه و انواع درب باز و بسته

خرید بشکه و انواع درب باز و بسته

0
301

قبل از خرید بشکه لازم است بدانید که،

برای خرید بشکه یا چلیک که از جمله وسایلی هستند که برای بسته بندی و انتقال مواد از آن استفاده می شود. بشکه ها از مواد مختلفی مانند ورق استیل (بشکه فلزی) ،پلاستیک (بشکه پلاستیکی) ، فیبر های متراکم از جنس کاغذ(بشکه فیبری)ساخته می شوند.

به طور معمول، بشکه ها در ۲ نوع تولید میشوند:

بشکه درب باز

بشکه درب بسته

جهت ساخت بشکه های فلزی ، از ورق آهنی استیل استفاده میشود. ابتدا ورق استیل را برش داده و بصورت لوله خم نموده و جوش می دهند و سپس بر روی بدنه لوله ، سر وته بشکه پرس و آب بندی میشود. همچنین برای بالا بردن استحکام اکثر بشکه ها ی فلزی ، از دندانه یا کنگره (ضخیم نمودن فلز) در طول بدنه بشکه استفاده میشود. وجود دندانه و چین در بدنه بشکه ها ، کنترل آنها هنگام حرکت را راحت تر می کند.

البته برای جابجائی بشکه ها در فاصله های کوتاه ، معمولا از یک روش ساده استفاده میشود به این صورت که کمی بشکه را خم میکنند و سپس آن را میچرخانند و بدون اینکه بشکه بروی زمین بی افتد یا نیروی زیادی صرف شود بشکه روی پاشنه خود جابجا شود.

در آمریکا ، بشکه های ۲۵ گالنی (۹۵ لیتری ) به طور معمول استفاده می شوند ولی از لحاظ بلندی و ارتفاع یکی هستند . یکسان بودن ارتفاع آنها ، باعث میشود که بتوان از پالت های بسته بندی یکسان برای آنها استفاده نمود. برای سهولت گرفتن بشکه ها و قراردادن آنها بر روی پالت ها ، باربرهای دستی با ۲ چنگال طراحی شده است . در جنگ جهانی اول ، دستگاه های نورد استیل ، جوشکاری ،پرس اختراع شده  بود . این دستگاه ها ابتدا بوسیله نیرو های محور (آلمان و ایتالیا ) توسعه داده شدند.

نیروی دریائی آمریکا با استفاده از این ترفند که گازوئیل سبک تر از آب است توانستند برای تخلیه بشکه ها بجای اینکه هزینه و زمان برای کنار گیری کشتی ها صرف کنند این روش را استفاده کنند.

بعلت اینکه بشکه ها استفاده های بیشمار داشته و در تجارت و بازرگانی استفاده زیادی دارند ، معمولاً بعد از مصرف تمیز می شوند و مکرراً برای حمل ونقل و نگهداری مایعات و مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . در صنعت نفت کشور بشکه عامل بسیار مهمی است و تمام نفت در دنیا بر اساس خرید بشکه خرید و فروش میشود.

همچنین برای خرید بشکه میتوانید هر یک از سه قسمت آن را با توجه به نیاز خود رنگ بندی کنید و آن را در سفارش خرید بشکه ثبت کنید.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course

بدون نظر

یک نظر بنویسید

نظر خود را وارد کنید
نام خود را اینجا وارد کنید